+420 731 447 501 (Po-Čt: 8:00 - 18:00, Pá: 8:00 - 16:30)

Opravujeme řídicí jednotky ABS ESP MK61 se zárukou a úsporou až 60%

V poslední době jsme u našich klientů zaznamenali vyšší poruchovost řídicích jednotek ABS ESP MK61. Nejčastější porucha tohoto typu jednotky se vykazuje chybovou hláškou 01130, která varuje před rizikem výpadků systému ABS/ESP. Zpozornět by měli především řidiči vozů Škoda Octavie II (r. v. 2008 - 2009) a VW Golf V a VI (r. v. 2008 - 2012).

K čemu slouží řídicí jednotka ABS ESP MK61

Řídicí jednotka ABS provádí výpočet, regulaci, kontrolu a varování o chybách nebo závadách systému. Nepřetržitě zjišťuje aktuální rychlost otáčení všech kol. Z rychlostí dvou (nejčastěji) diagonálně umístěných kol určuje tzv. referenční rychlost vozidla, s níž porovnává otáčky jednotlivých kol. Tímto neustálým porovnáváním se zjišťuje aktuální zrychlení, zpomalení a skluz každého z kol.

Dojde-li ke snížení rychlosti některého z kol pod stanovenou hodnotu oproti referenční rychlosti (počátek blokování kola a ztráty adheze), řídicí jednotka odpustí bez ohledu na polohu brzdového pedálu tlak z brzdy pomalejšího kola a ihned po jeho roztočení opět tlak napustí zpět. Tak se brzdění přibližuje ideálu na hranici adheze. Tuto akci jsou systémy ABS (Anti-lock Brake System) schopné opakovat několikrát za sekundu a to po celou dobu brzdění až do minimální rychlosti, zpravidla 4 km/h, kdy se systém ABS sám odpojuje.

Porucha na řídicí jednotce ABS? Nekupujte hned novou

Hlásí vám řídící jednotka ABS ESP MK61 chybovou hlášku 01130? Jako jeden z bezpečnostních systémů má ve vozidle svou nezastupitelnou roli. Pokud se objeví závada je její řešení nevyhnutelné. Vozidlo se okamžitě stává nezpůsobilým k jízdě po veřejných komunikacích.

Nová řídicí jednotka ABS ESP MK61 je velmi drahá. Nekupujte novou, nechte ji opravit u nás a ušetřete až ⅔ ceny. Již před třemi lety vydal automobilový koncern Volkswagen výzvu pro výše uvedené vozy, aby kvůli chybě na řídicí jednotce ABS ESP MK61 pro jistotu navštívily servis. 

Pokud vlastníte vůz typu uvedeného v úvodu článku, nemusíte mít strach, že by vašemu autu náhle selhaly brzdy. Problém se týká doprovodné elektroniky, tedy asistentů ESP (elektronická stabilizace, která umí zvrátit potenciální smyk aplikováním brzdné síly na jednotlivá kola a omezením výkonu) a ABS (systém, který zabraňuje blokování kol při prudkém brzdění). Můžete zaznamenat pouze ztrátu stability vozu v některých krajních situacích (přetáčivost, nedotáčivost, plné brzdění). Samotné brzdy ale budou fungovat normálně.

15 let zkušeností a jistota záruky

Řídicí jednotky opravujeme už 15 let. Na každý opravený díl automaticky získáte 12měsíční záruční dobu s možností prodloužení až na 24 měsíců. Úspěšnost našich oprav je u typických závad téměř 100%. Podíváme-li se na finanční úsporu při opravě vs. koupi nové jednotky je jasné, že u takto věkově pokročilých vozidel se vyplatí oprava.

Objednat opravu řídicí jednotky ABS

Zpět nahoru
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.