Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Měna: CZK
+420 731 447 501

Řídící jednotky komfortu (BSI)

Rádi bychom Vám představili svět fungujících a občas i drahých elektronických automobilových dílů, které se nám v čím dál větší míře snaží zjednodušit řízení a následně i ovládání vozidla. Pokud vše v automobilu funguje bez problému, ani nás nenapadne zjišťovat co vůbec tyto automobily řídí či kontroluje, ale pokud se něco pokazí nastává obrovský technický problém, který ne každý jedinec umí vyřešit s klidnou hlavou.

Electronic Control Unit (ECU) jsou vestavěné počítače obsažené v automobilech. Tyto jednotky umí sledovat činnosti systémů pomocí elektrických vstupů, ke kterým jsou připojeny senzory. Jednotky jsou pro automobily důležité, protože kromě samotného provozu auta obsluhují a celkově řídí i objem paliva.

Dneska se podíváme na jednotky řízení uživatelského komfortu nebo řídící jednotky BSI. Že nevíte, k čemu slouží? Nevadí, tyto jednotky jsou mozkem většiny funkcí mimo motorový prostor. Jsou zodpovědné za správnou funkci blikačů, stěračů, klimatizace nebo osvětlení interiéru. V těchto jednotkách občas odcházejí vlivem opotřebení určité součástky, které následně zapříčiní nefunkčnost těchto částí. Občas to může být dosti nepříjemné, protože když nám za silného deště přestanou fungovat stěrače nebo při vysokých teplotách nefunguje klimatizace může to pro nás být obrovský problém a my jsme většinou nucení navštívit autorizovaný servis. 

V častých případech autorizovaný servis doporučuje poškozenou jednotku vyměnit za novou, protože ty původní nejsou schopni opravit, nebo nemají zájem o opravu těchto jednotek. Nákup zcela nové jednotky může pro zákazníka znamenat sáhnout hluboko do kapsy a někdy investice převyšuje i časovou hodnotu automobilu což zákazníka od výměny dílu odrazuje.

V takových případech zákazník hledá levnější řešení než zakoupit jednotku novou. Většinou se jeho kroky vydají na určitá vrakoviště, kde se prodávají použité pojistkové skříně. U takových jednotek nelze říci, jak dlouho budou fungovat, protože na takové typy použitých jednotek se nevztahuje záruka. Některé mohou přestat fungovat i po 500 metrech a zákazník tak okamžitě přichází o další peníze. Tyto případy určitě za nás nedoporučujeme.

Naše společnost Remante Group s.r.o. (ECU servis) se zabývá opravou širokého portfolia řídících jednotek, mezi které můžeme zařadit i komfortní jednotky. Dokážeme řídící jednotku profesionálně opravit a zachránit, aby byla jako nová. Tím nejenom zachráníme uživatelovu peněženku, ale mnohem rychleji a odborněji vyřešíme zákazníkův problém. Pokud je jednotka neopravitelná, protože u některých typů řídících jednotek existují závady, které opravit nejdou, naše společnost tuto jednotku vymění za repasovanou. Samozřejmostí je i následné přizpůsobení repasované řídící jednotky pro daný vůz, proto veškerá data zůstanou zákazníkovi zachována. 

Abychom si udělali přesné srovnání pojďme si to ukázat na jednotce BSI pro Citroen Picasso nebo Peugeot 407. Tato jednotka může stát na vrakovišti v rozmezí 3000-4000,- s DPH což nevypadá hned tak hrozivě a zákazník by ji bez váhání zakoupil, avšak jak jsme již psali za cenu, která neobsahuje záruční dobu a jednotka může fungovat týden případně pár měsíců či kilometrů a následně může auto znovu stát. V případě našich oprav těchto jednotek je běžná cena 7 260,- s DPH což se od ceny jednotky z vrakoviště vůbec neliší a navíc má zákazník v ceně již roční záruku.V případě výměny celé jednotky za repasovanou je cena již 12 088,- s DPH, ale pořád nabízíme 2/3 cenu levnější oproti nové jednotce, která cenově vychází na 20 550,- s DPH. Zde si můžeme opravdu všimnout markantního rozdílu v cenách pro koncového zákazníka, který ne vždy je ochotný zaplatit plnou cenu za BSI modul a vyhledává levnější varianty.

V případě opravy či repase stačí vyplnit na našich internetových stránkách objednávku a rovnou si můžete objednat i svoz starého dílu přes našeho smluvního přepravce PPL. Tyto služby poskytujeme našim zákazníkům zcela zdarma v rámci zákaznického servisu. Jednotka dorazí během 2 pracovních dnů k nám a provedeme diagnostiku. V případě poruchy se nejprve pokusíme opravit tuto jednotku, pokud bude jednotka neopravitelná může si zákazník tuto jednotku nechat repasovat. Samozřejmě toto rozhodnutí záleží pouze na něm a náš zákaznický servis jej bude o této možnosti informovat. Můžeme tvrdit, že 66% jednotek opravíme a odesíláme ihned k zákazníkovi. Doba opravy je 3 až 5 dní což nás řadí mezi servisy s nejrychlejší opravou řídících jednotek. V průměru jsme schopni opravit jednotku za 3 dny. Mimo to u repasovaných jednotek, které zákazníkovi vyměníme vedeme skladem přes 3900 ks, takže výměna probíhá taktéž velice rychle ku spokojenosti obou stran. 

Pokud chcete BSI jednotu opravit nebo rovnou vyměnit, můžete si sjednat opravu v níže přiloženém odkazu. Pokud chcete rovnou jednotku vyměnit za Váš starý kus nezapomeňte si sjednat i svoz.

Valeo BSI