Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Měna: CZK
+420 731 447 501

Často kladené otázky

Často kladené otázky

Je možné vás osobně navštívit?
Ano, rádi Vás přivítáme v provozovně naší společnosti na adrese: Komárovská 13, 746 01 Opava. Více informací.

Od kolika do kolika hodin je možné jednotky u Vás odevzdat / vyzvednout?
V naší provozovně je možné vyzvednout či odevzdat jednotku ve všední dny v době mezi 8.30h – 17.00h. Předchozím telefonickým objednáním si zajistěte přítomnost odpovědné osoby při vaší návštěvě. Více informací.

Jak je to s cenou za opravu/výměnu?
Pro každý typ řídící jednotky je určeno cenové rozpětí opravy či výměny dle aktuálního ceníku. Pokud chcete vědět cenu přesně, stačí zavolat na infolinku +420 731 447 501. Po sdělení základních informací, Vám cenu upřesníme. Cena sdělená telefonicky či emailem je pevná (neměnná).

Jak dlouho trvá oprava řídící jednotky?
Opravy provádíme postupně dle data doručení a to ve lhůtě zpravidla 3 pracovních dnů. Ihned po dokončení opravy zasíláme zboží zpět do Vašich rukou prostřednictvím přepravní společností.

Co se stane, když k vám pošlu jednotku a vy zjistíte, že je “neopravitelná”?
Bude-li jednotka vyhodnocena jako neopravitelná (vypálení, kompletní zalití vodou), automaticky Vám nabídneme jednotku jinou včetně přizpůsobení. Pokud nebudeme jednotku mít skladem, pokusíme se ji zajistit. Nepodaří-li se zajistit náhradu, zasíláme Vaši neopravenou jednotku zpět pouze za cenu poštovného.

Proč je důležité vyplnění zakázkového listu?
Zakázkový list je stěžejní dokument nutný pro opravu/výměnu zboží. Vyplněný zakázkový list usnadňuje opravu (technik má co nejkomplexnější informace a ty zvyšují šanci na opravu jednotky a celou ji zrychlují). Více informací.

Co když chci / musím použít jinou zasílatelskou službu než Českou poštu?
I v takovém případě není problém použít jinou přepravní společnosti. Zásilku s Vaším zbožím přijmeme od jakékoliv přepravní společnosti.

Jsem plátce DPH ze Slovenska (či jiné země EU), jak je to s DPH při platbě za opravu?
V případě, že nám sdělíte platné DIČ a adresu pro ověření registrace, budeme fakturovat a požadovat k zaplacení pouze částku bez DPH (vystavíme Vám fakturu pouze na částku bez DPH). Při odběru zboží osobně můžete platit v Eurech dle aktuálního kurzu či v Kč. Při zaslání zboží platíte vždy přepravci v měně dané země.

Mohu u vás zakoupit jinou řídící jednotku?
Ano můžete, jako jediná firma v ČR se zabýváme také prodejem již regenerovaných řídících jednotek pro osobní a nákladní vozy. Nicméně opravu vždy upřednostňujeme díky nižším nákladům na pořízení, variantu jiné řídící jednotky volíme na přání zákazníka, či pokud je poškozená řídící jednotka již neopravitelná. V takovém případě je vždy námi poskytnutá jednotka přizpůsobena pro Váš vůz. Tedy není nutné další přizpůsobování jednotky v servise.

Jsem zmaten: jaký rozdíl je mezi “ecuservis.eu” a “ridicijednotky.cz”?
Ecuservis.eu je oficiální webová stránka působení firmy na trhu EU, druhá stránka je původní webová prezentace stále fungující firmy s dlouhou historií. Webová prezentace ECUservis.eu byla založena díky expanzi firmy na trh EU a možnosti lepší prezentace na mezinárodních veletrzích. Obě dvě prezentace mají stejného majitele.

Jaké situace mohou nastat při opravě řídící jednotky?

  1. 70% případů – Díl je poškozen => oprava je reálná => díl opravíme => zasíláme zpět.
  2. 15% případů – Díl je poškozen => oprava není reálná => reálná je pouze výměna => díl vyměníme za funkční, přizpůsobíme pro daný vůz (imobilizér, VIN, apod.)=> zasíláme zpět.
  3. 5% případů - Díl je poškozen => není reálná oprava => není reálná výměna. => zasíláme zpět za pouhé poštovné, testování neplatíte.
  4. 10% případů - Díl není poškozen => zasíláme zpět za pouhé poštovné, testování neplatíte.

Opravujete také řídící jednotky airbagů, sedaček, či klimatizace?
Bohužel tyto řídící jednotky neopravujeme.

V jaké délce nabízíte záruku?
Od 1.5. 2013 poskytujeme na všechny služby záruku 12 měsíců!

Jakým způsobem mohu zaplatit přepravní společnosti zboží ?
Úhradu zásilky můžete provést při dodání přepravní společností formou hotovosti či platební kartou. Platbu hotovostí můžete využít také při osobním převzetí v prostorách naší provozovny.