+420 731 447 501 (Po-Čt: 8:00 - 18:00, Pá: 8:00 - 16:30)

Neopravitelné řídící jednotky umíme nahradit za repasované

CO JE REPASE ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY?

Řídící jednotka, neboli ECU nebo PCM, je mozek automobilu. Řízení motoru, automatické převodovky nebo jednotky systému ABS mají velký význam pro bezpečnost řidičů a cestujících. Repase těchto částí proto vyžaduje přesný a profesionální postup. Repase, často nazývaná „revize“ nebo „oprava“, není vždy snadná. Software a kontrolní data jsou pečlivě vybírány výrobci. Často se liší od sebe jedním nebo druhým typem komponentu, jedním číslem nebo písmenkem v názvu, a ne všechny části jsou navrženy tak, aby šly otevřít. Díky nejnovějším technikám se však můžeme vždy dostat k součástkám a poté provádět cílené repase.

"Demontáž je jedna věc, pak to dát znovu dohromady vyžaduje dobré znalosti." vedoucí techniků ECUservisu.eu

Často ve spojitosti s opravami mluvíme o generální opravě, protože dáváme přednost výměně vadných částí, které před opravou nefungují. Slabé spojení (například zaostřovací vodič mezi procesorem a konektorem) zůstává slabé i po opravě. Pokud jej nahradíme silnějším drátem s novým konektorem, životnost je opět zajištěna. Máme na skladě tisíce součástí a dílčích komponentů, abychom mohli provést mnoho úspěšných repasí.

DIAGNOSTIKA JE EXTRÉMĚ DŮLEŽITÁ!

Má-li zákazník poškozenou řídící jednotku, je zde samozřejmě vždy možnost nákupu nové řídící jednotky. V některých případech je to také jediné řešení, protože repase je prostě příliš složitá nebo příliš drahá. Je však pozoruhodné, že ve čtvrtině navrhovaných revizí není samotný kus pokažený, ale příčina je jinde ve vozidle. Kvůli úspoře času se často vymění součástky, na které ukazuje projev vozidla, ale vynechá se také úplná diagnostika chybových kódů a hlášení. Výsledkem je, že se zbytečně nakupují nové komponenty, cena se zvyšuje, ale do oběhu se pouští jen nové výrobky. A to i přesto, že ten starý ještě funguje dobře.

REPASE A AUTOMOBILOVÝ PRŮMYSL

V automobilovém průmyslu je stále co získat. Podle posledních průzkumů bylo v EU ve srovnání s novými součástkami repasováno pouze 1,1% všech součástek. Koncový uživatel ne vždy ví, že kvalita / fungování repasované součásti, nazývané také „nová renovace“ na spotřebitelském trhu, je stejná jako u originálního dílu. Profesionální společnosti jako ECUservis zabývající se repasovanými díly tedy poskytují záruku, a to minimálně 12 měsíců. Autoservisům a výrobcům automobilů se doporučuje vždy nabídnout zákazníkovi možnost koupeě repasovaného dílu, aby byl koncový uživatel dobře informován o svých možnostech.

Repase je nejlepší možnost pro zákazníkovu peněženku a pro životní prostředí.

Zpět nahoru
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.